Z naklejką „Stop pijanym kierowcom” kierował pod wpływem alkoholu

0
305

Przesłania „Stop pijanym kierowcom” nie zrozumiał 62-latek, który miał na samochodzie naklejkę promującą trzeźwość, a sam jechał po pijanemu.

Do wielu tragedii by nie doszło, gdyby ktoś wcześniej powiedział „STOP”. Tego rodzaju określenia wybrzmiewają od wielu lat podczas akcji prowadzonych przez policjantów pn.”STOP PIJANYM KIEROWCOM”. W ramach promocji tych działań, podczas spotkań policjanci przekazują naklejki z hasłem przewodnim.

Do zagrożenia by nie doszło, gdyby ktoś powiedział STOP. A kierujący zastosował się do hasła, jakie promował podczas jazdy ulicami jednej z miejscowości powiatu słupskiego. Tak po wczorajszej interwencji mówią słupscy policjanci, którzy wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierującego. Kierujący pierwszy rzut oka wydawałby się odpowiedzialnym kierowcą. 62-latek, który na szybie samochodu miał umieszczoną naklejkę z napisem: ”STOP PIJANYM KIEROWCOM” miał ponad 2 promile w swoim organizmie.

Tego rodzaju sytuacja pokazuje, że problem alkoholu na drodze nadal występuje. Dbanie o bezpieczeństwo na drodze jest naszą wspólną sprawą. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, nie wsiadajmy za kółko po spożyciu alkoholu, a na wypadek podejrzenia nietrzeźwości bez wyjątku informujmy Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj