W Ustce ruszyła strefa płatnego parkowania

0
2579

Od wtorku, 15 czerwca 2021 r., na 19. ulicach w centrum miasta obowiązują opłaty za parkowanie.

W tym roku abonament dla mieszkańców został obniżony, wprowadzono też tzw. „abonament eko” dla posiadaczy aut hybrydowych, auta elektryczne zwolnione są z opłat.

Przypomnijmy, że celem funkcjonowania strefy jest rotacja aut w ścisłym centrum i obszarze tzw. „starej Ustki” oraz ograniczenie ilości samochodów. Dlatego kierowcy mogą bezpłatnie korzystać z parkingów na ul. Słupskiej, Rybackiej i nowego przy ul. Portowej (w okolicy dworca – 258 miejsc).

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w Ustce od 15 czerwca do – 15 września 2021 r. Pobór opłat obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 21.00. Biuro SPP, jak w latach ubiegłych, ma siedzibę na ul. Słowiańskiej 12, tel. 882 138 210. Opłaty za postój dokonuje się w parkometrze, gotówką, kartą lub z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Możliwe jest także wykupienie abonamentu. Za nieopłacony postój w strefie płatnego parkowania pobiera się opłatę dodatkową w wysokości 200 zł. Zwolnione z opłaty są osoby niepełnosprawne posiadające uprawnienia do parkowania w wyznaczonych miejscach (niebieskie miejsce parkingowe). W tym roku klienci Poczty na ul. Marynarki Polskiej mogą w dwóch wyznaczonych miejscach parkować bezpłatnie do 20 minut (na podstawie pobranego w parkometrze biletu).

Stawki opłat
Stawki opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych wynoszą:
za parkowanie do 30 minut – 1,00 zł;
za pierwszą godzinę parkowania – 3,00 zł;
za drugą godzinę parkowania – 3,50 zł;

za trzecią godzinę parkowania – 4,00 zł;
za każdą kolejną godzinę parkowania – 3,00 zł;
opłata dzienna za jeden dzień parkowania – 30,00 zł;
abonament dla mieszkańca SPP na 7 kolejnych dni kalendarzowych w obszarze całej SPP – 80 zł;
abonament na 7 kolejnych dni kalendarzowych na obszarze całej SPP – 120 zł;

miesięczny abonament dla mieszkańca SPP na miejscu postojowym ogólnodostępnym z możliwością parkowania przy danej ulicy – 120 zł;
miesięczny abonament na miejscu postojowym ogólnodostępnym z możliwością parkowania przy danej ulicy – 200 zł;
miesięczny abonament dla mieszkańca SPP na miejscu postojowym ogólnodostępnym z możliwością parkowania w obszarze całej SPP – 240 zł;
miesięczny abonament na miejscu postojowym ogólnodostępnym z możliwością parkowania w obszarze całej SPP – 400 zł;
miesięczny abonament na zastrzeżonym miejscu postojowym, 1000 zł – nabywca  abonamentu zobowiązany jest na własny koszt tymczasowo oznakować miejsce parkingowe znakiem poziomym tj. taśmą w kolorze żółtym a po wygaśnięciu ważności abonamentu przywrócić nawierzchnię parkingu do stanu pierwotnego;
miesięczny abonament ECO dla mieszkańca posiadającego pojazd hybrydowy, którego emisja CO2 nie przekracza 100 g/km, upoważniający do nieograniczonego postoju określonego pojazdu w obszarze całej SPP – 40 zł.

Abonamenty

Możliwość wykupienia abonamentu dla mieszkańca wyłącznie na jeden pojazd samochodowy, określony nr rejestracyjnym, przysługuje Mieszkańcowi SPP będącemu właścicielem pojazdu, współwłaścicielem pojazdu lub użytkownikiem pojazdu na podstawie odpłatnej czynności cywilno-prawnej lub umowy użyczenia zawartej w formie aktu notarialnego, której jest stroną, o masie całkowitej do 3,5 t, po wniesieniu jednorazowej opłaty abonamentowej.
Osoba ubiegająca się o wykupienie abonamentu dla mieszkańca musi być zameldowana w Ustce na pobyt stały lub czasowy na terenie SPP, prowadzić działalność gospodarczą bądź być zatrudniona w firmie prowadzącej działalność gospodarczą w obszarze strefy oraz nieruchomościach przylegających do jej granic. Wnioski należy składać w Biurze Strefy Płatnego Parkowania.

Więcej informacji: zim.ustka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj