Chciał ukraść pieniądze strasząc pistoletem. Słupszczanin w areszcie

Słupscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który strasząc pistoletem chciał ukrać pieniądze od mieszkańca Słupska.

Sprawca, grożąc pistoletem, próbował ukraść pieniądze 67-latkowi. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Przestępstwo usiłowania rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godz. 6.00 słupscy policjanci zostali powiadomieni o próbie rozboju, do którego doszło na jednej z ulic Słupska. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany mężczyzna, trzymając w ręku pistolet, groził jego użyciem, chcąc ukraść pieniądze 67-latkowi. Do kradzieży nie doszło, bo sprawcę spłoszył krzyk pokrzywdzonego mężczyzny.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli penetrację miasta i działania operacyjne. Wnikliwa praca funkcjonariuszy i współpraca z pokrzywdzonym doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstwa. 20-latek został zatrzymany już kilka godzin po zdarzeniu. Okazało się, że przedmiot, który służył do popełnienia przestępstwa to pistolet na kulki przypominający broń palną. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu usiłowania rozboju. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 1 miesiąca. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Z ustaleń policjantów wynika też, że tego dnia, ten sam mężczyzna usiłował dokonać rozboju na innej osobie. Pokrzywdzonym jest prawdopodobnie starszy mężczyzna. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat i mogą pomóc w ustaleniu danych osoby pokrzywdzonej. W tej sprawie prosimy dzwonić do wydziału kryminalnego słupskiej komendy pod nr 47 742 05 08, bądź na numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *