Będzie więcej punktów szczepień w Ustce

0
327

Miasto Ustka zgłosiło do Wojewody Pomorskiego propozycję uruchomienia Punktu Szczepień Masowych w siedzibie Urzędu.

Taką możliwość dały nowe wytyczne Rady Ministrów, dzięki którym samorządy, we współpracy z podmiotami medycznymi, mogą organizować punkty szczepień na uproszczonych zasadach. Naszym Partnerem  w tym zadaniu ma zostać  przychodnia PZU Zdrowie.

Ustecki Punkt Szczepień masowych miałby funkcjonować w sali 101 ratusza i dysponować dwoma stanowiskami wykonywania szczepień. Więcej szczegółów przekażemy mieszkańcom po uzyskaniu zgody Wojewody na uruchomienie punktu. Najszybszy termin jego uruchomienia to 19 kwietnia br., ale jest to uzależnione od przebiegu wszystkich niezbędnych formalności.

Ponadto, zarówno Szpital Wojewódzki  jak i PZU Zdrowie, przygotowują się do uruchomienia nowych punktów szczepień. Szpital w swojej usteckiej siedzibie, przy ul. Mickiewicza. Natomiast Przychodnia w poradni pediatrycznej na ul. Leśnej, a także na terenie Gminy Ustka: w Bałamątku i Zaleskich.

UWAGA: w związku ze zwiększeniem ilości punktów szczepień Przychodnia PZU Zdrowie poszukuje do współpracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj