Otwarcie wystawy na Starym Rynku „Tu rodziła się Solidarność”

0
280

W najbliższy piątek o godz. 11.00 na Starym Rynku odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej IPN TU rodziła się Solidarność, która została przygotowana w związku z obchodami 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

Wystawa składa się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych ukazujących powstawanie Solidarność w niemal każdym zakątku naszego kraju. Ważnym aspektem jest ukazanie powstawania „Solidarności” w mniejszych miejscowościach, działaczy z tych ośrodków i ich inicjatyw. Wystawa, jeśli chodzi o region Pomorza, była prezentowana w Gdańsku, Gdyni, Tczewie, Lęborku, a w tym roku będzie pokazywana w Elblągu i Słupsku.

W wydarzeniu wezmą udział Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska oraz przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej : Dyrektor IPN Gdańsk prof. dr hab. Mirosław Golon oraz naczelnik biura Edukacji Narodowej IPN Gdańsk Krzysztof Drażba. Obecny będzie także przedstawiciel NSZZ Solidarność, jednak na ten moment nie mam informacji, kto konkretnie przybędzie na otwarcie wystawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj