Sezon letni zbliża się wielkimi krokami a to niezmiennie wiąże się z podejmowaniem decyzji o wyborze miejsca na letni wypoczynek. Ustka jak zawsze solidnie przygotowuje się do tego, by nasze miasto było uwzględniane w wakacyjnych planach urlopowych.

Od 17 maja ruszył kampania reklamowa w stacji TVN, która potrwa do końca miesiąca. 30 sekundowe spoty „Zostań Mistrzem Wypoczynku” pojawią się m.in. na kanałach TTV, TVN24, TVN7, Travel Channel, Animal Planet.

W dalszych planach są wejścia na żywo w programie „Pytanie na śniadanie” – emisja 28 maja na kanale TVP 2, wejścia na żywo w programie „Dzień Dobry Wakacje” – emisja 31 lipca na kanale TVN oraz Pogoda Wyjazdowa TVN24, TVN24 BIS, tvnmeteo.pl we wrześniu.

Natomiast jeśli chodzi o kalendarz wydarzeń letnich to zarówno nasi mieszkańcy, jak i turyści, którzy planują urlop w Ustce, mogą liczyć na rozrywkę na wysokim poziomie. Co planujemy?

 

  • 26 – 27 czerwca br. – Usteckie Dni Morza. W programie przewidzieliśmy animacje dla dzieci,  zraszanie pomnika Usteckiej Syrenki (z armatki wodnej na jednostce Służby Ratownictwa Morskiego) oraz Jarmark Rękodzieła  (26-30 czerwca).W niedzielę (27.06) przed Kapitanatem Portu odbędzie się uroczysta Msza Święta.
  • 3 – 4 lipca br. – Festiwal Ulicznych Reakcji Artystycznych – aktorzy teatralni opuszczą ściany teatrów i przeniosą się na ulice naszego miasta. W tym roku ze względu na obostrzenia w zastępstwie spektakli spacerując usteckimi ulicami, zobaczymy między innymi pokazy mimów i nacieszymy oczy zjawiskowymi instalacjami teatralnymi.
  • 9 – 10 lipca br. – Grand Lubicz Festiwal Światła. Spacerując ulicami Ustki, zobaczymy autorskie projekty wieczornych aranżacji przestrzeni miejskiej. Obejrzymy między innymi iluminacje świetlne budynków, animacje (przewidziano dwie animacje tj. na Willi Celników i na północnej ścianie Kapitanatu Portu) i olbrzymie instalacje takie jak grzyby, kwiaty i ważki. Ponadto zorganizowany zostanie pokaz świetlno- muzyczny oraz dodatkowa iluminacja kładki.
  • 16 – 18 lipca br. do Ustki zawita Bielsko-Biała i Beskidy. Ta impreza urosła już do rangi cyklicznej. Co roku pojawiają się u nas beskidzcy górale, którzy przybliżają mieszkańcom i turystom kulturę swojego regionu. Szczególną popularnością cieszą się stoiska gastronomiczne z kulinarnymi specjałami Podbeskidzia i Beskidów. Planowane są również prezentacje góralskiego rękodzieła i występy folklorystyczne.
  • 25 lipca br. – Formoza Challenge Ustka. Jest to bieg sygnowany logiem i zaangażowaniem Jednostki Wojskowej Formoza. To impreza dla wszystkich – tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, ale także dla zaprawionych w bojach wyjadaczy. Organizatorzy przygotowali formaty dla każdego (zapisy na stronie formozachallenge.com).
  • 31 lipca br. – Sound of Gravity. To spektakularne, pełne adrenaliny i wysokich lotów widowisko. Przy piaszczystej plaży zobaczymy ekstremalne show. Trzecia edycja Sound of Gravity w Ustce z pewnością będzie największą z dotychczasowych. Całkowicie zmieniona formuła sprawi, że czeka nas jeszcze więcej emocji i atrakcji! Planowane są m.in. zawody MTBstunt Polish Battle pod dowództwem Kamila Kobędzowskiego oraz zawody Flatland BMX (wyjątkowo w tym roku odbędą się  na specjalnych podestach rozstawionych na plaży).
  • 4 – 8 sierpnia br. – Ustka Charlotta Sailing Days. Wody Bałtyku staną się miejscem rywalizacji zawodników ścigających się na katamaranach i jachtach. Impreza ściągnie do miasta najlepsze załogi żeglarskie. W trakcie regat będą startowały klasy juniorskie i seniorskie, między innymi odbędą się: Mistrzostwa Polski 505, Mistrzostwa Polski HC 16 i 14, Latający Holender, Laser Standard, Laser Radial, Laser 4.7, Europa, Open Skiff, Jacht 2020 i Optimist.
  • 14 – 15 sierpnia br. Dożynki Rybne. To jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki oraz Święto Wojska Polskiego. Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawach rybackich i marynistycznych, organizowane są warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy szycia i naprawiania sieci rybackich, a także liczne imprezy towarzyszące z muzyką szantową w tle. Podczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć jarmarku, gdzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Zaplanowano również tematyczne pokazy kulinarne, a w ramach Święta Wojska Polskiego odbędą się wojskowe defilady. Gwiazdami tegorocznych Dożynek będą Poparzeni Kawą Trzy oraz Baranovski.
  • Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej – cechą charakterystyczną usteckiego festiwalu jest prezentowanie muzyki organowej z wykorzystaniem historycznych organów Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce w połączeniu z muzyką nie organową, tj. formami solistycznymi i kameralnymi. Impreza ma ogólnopolski charakter, który zapewnia udział artystów z różnych stron Polski i jest ważnym uzupełnieniem letniej oferty kulturalnej miasta Ustka. Wieczorne wydarzenia są chwilą wytchnienia i refleksji. Koncerty odbywają się Kościele Najświętszego Zbawiciela, o godz. 19:00.W tym roku zaplanowaliśmy 8 koncertów:

-29 czerwca (inauguracja)- Zbigniew Gach /organy/
-6 lipca- Agnieszka Banach /sopran/ Michał Jung /organy/
-13 lipca- Michał Chorosiński /recytacje/ Andrzej Chorosiński /organy/
-20 lipca- Waldemar Krawiec /organy/
-27 lipca- Marta Jezierska /altówka/ Adam Sadowski /organy/
-3 sierpnia- Małgorzata Lasota /sopran/ Mariusz Ryś /organy/
-10 sierpnia- Wojciech Kopyciński /puzon/ Michał Kopyciński /organy/
-17 sierpnia- Zuzanna Bator /organy/

  • Wycieczki z przewodnikiem – zainteresowani zwiedzaniem Ustki z przewodnikiem będą mogli wziąć udział w cyklu wycieczek pn. Wtorki z kapitanem Haase. Zbiórka chętnych w każdy wakacyjny wtorek o godzinie 10:00 przed wejściem do Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce ul. Kościelna 4. Wychodząc naprzeciw najmłodszym turystom, miasto wprowadziło również cykl przechadzek z przewodnikiem przygotowanych specjalnie dla dzieci pn. Środy szlakiem usteckich legend. W trakcie zwiedzania, dzieci poznają najważniejsze legendy i ciekawe historie. Zbiórka chętnych w każdą wakacyjną środę o godzinie 10:00 przed wejściem do Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce ul. Kościelna 4. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

UWAGA! Realizacja tych planów i zakres programu poszczególnych imprez uzależniona jest od rozwoju sytuacji związanej z pandemią i wprowadzanych przez Rząd obostrzeń. Bieżące informacje: ustka.pl, visit.ustka.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *