Z podwyższonym IQ szykują się na mecz liderów w Suzuki I lidze mężczyzn koszykarze Grupy Sierlecckich Czarni Słupsk. Liderzy, podopieczni Mantasa Cesnauskia, zmierzą się w sobotę z wiceliderem WKK Wrocław. 

W składzie Czarnych będzie świeżo upieczony inżynier, absolwent Politechniki Wrocławskiej, Jakub Musiał. On obronił swoją pracę dyplomową w miniony wtorek i już z czystą głową może przystępować do meczu z WKK. Musiał to obecnie najgroźniejszy strzelec Grupy Sierleccy Czarni.

W ostatnich spotkaniach jego pewna ręka bardzo przyda się w meczu z WKK. Goście mają o punkt mniej od Czarnych, ich zwycięstwo pozwoliło zrównać się ze słupszczanami w tabeli. W pierwszym meczu we Wrocławiu Czarni wygrali 87:71, po doskonałej czwartej kwarcie, przede wszystkim w defensywie.

Jeśli pokażą taką samą konsekwencję w sobotę, możemy być pewni zwycięstwa, chociaż WKK to bardzo niewygodny rywal, na wyjazdach przegrał tylko dwa razy, w Krakowie z Wisłą i w Warszawie z Dzikami.

Mecz odbędzie się w sobotę w hali Gryfia, jednak, bez udziału publiczności. Kibice będą mogli zobaczyć transmisję internetową w tvcom.pl albo wysłuchać sprawozdania radiowego w Radiu Słupsk.

(AOK)

Fot. Czarni to Wy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *