Znamy oferty na ostatni odcinek drogi ekspresowej S6 Trójmiasto – Słupsk

0
317

Znamy oferty na wykonanie ostatniego odcinka drogi S6 – Trójmiasto – Słupsk. Najtańszą ofertę, na kwotę 473,55 mln zł, złożyło PUT Intercor. 

Inwestycja drogi krajowej S6 nabrała tempa. Przyjęta przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego uchwała gwarantuje finansowanie ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Dzięki temu kolejne odcinki drogi powstaną szybciej niż we wcześniej planowanej formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Pomorze zyskało środki na budowę trasy S6 z Programu Budowy Dróg. Otwarto dzisiaj oferty na ostatni odcinek pomiędzy Gdańskiem a Słupskiem – priorytetowej dla mieszkańców Pomorza trasy S6. Inwestycja ta usprawni komunikację lokalną, ale poprawi też dojazd dla turystów. Obecnie obwodnica Słupska jest drogą dwujezdniową tylko w obrębie węzłów stąd konieczność jej rozbudowy.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dziś jakie oferty wpłynęły na przetarg S6 w województwie pomorskim pomiędzy końcem obwodnicy Słupska a Bobrownikami. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Słupska i Pomorza. Zgodnie z wcześniej złożonymi obietnicami realizujemy plan budowy drogi ekspresowej S6. Kolejne 16 km, które zapewni spójny system drogowy oraz usprawni połączenie Słupska z Trójmiastem – mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Oferty ostatniego przetargu na budowę trasy S6 pomiędzy Trójmiastem a Słupskiem

Opublikowano dzisiaj przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oferty na 16 kilometrowy odcinek pomiędzy końcem obwodnicy Słupska (węzeł Redzikowo) a Bobrownikami. Będzie to trasa o przekroju po dwa pasy ruchu w obu kierunkach i pasach awaryjnego postoju. To kolejna z inwestycji GDDKiA, w której wykonawca ma możliwość wyboru rodzaju nawierzchni i sam zdecyduje czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. Do przetargu stanęło pięć podmiotów – firm i konsorcjów. Najtańszą ofertę, na kwotę 473,55 mln zł, złożyło PUT Intercor. Zamawiający przeznaczył na to zadanie 750 mln zł.

Dobre drogi, lepsza jakość jazdy

Budowa trasy S6 to wielki krok dla Pomorza. To długo wyczekiwany projekt przez mieszkańców, który ułatwi płynność w komunikacji. Dzięki tej budowie tworzona jest nowa, ekspresowa droga, która wpłynie na komfort podróżujących, a także zwiększy bezpieczeństwo na trasie. S6 będzie głównym łącznikiem między największymi miastami na północy Polski. To wspólny interes Pomorza, aby poprawić jakość przejazdów. Źródło finansowania w całości z budżetu państwa zapewnia szybszą realizację inwestycji. Jest to również potwierdzenie obietnic złożonych przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego.


Dodatkowe środki z budżetu państwa

W budowie w naszym regionie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Natomiast w fazie przetargu jest siedem odcinków drogi ekspresowej o łącznej długości ok. 104 km: Leśnice (k. Lęborka) – Bożepole Wielkie, druga jezdnia obwodnicy Słupska, Bobrowniki – Skórowo, Skórowo – Leśnice oraz ważna inwestycja dla Trójmiasta – S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: Chwaszczyno – Żukowo oraz Żukowo – Gdańsk Południe wraz z obwodnicą Żukowa. Dodatkowo w 2021 roku ruszą kolejne przetargi na odcinki od obwodnicy Słupska do Koszalina.

– Budowa S6 to niezaprzeczalny fakt. Inwestycja jest w realizacji, a budowa kolejnych odcinków trwa. Jestem bardzo szczęśliwy widząc rozwój infrastruktury drogowej w naszym regionie. Postępy jakie obserwuję z miesiąca na miesiąca motywują mnie do jeszcze intensywniejszych działań na rzecz regionu. Zachęcam do śledzenia postępów prac na stronach internetowych  GDDKiA – powiedział Piotr Müller poseł na Sejm RP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj